Kelionės dokumentai 3 026

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

3 026 thoughts on “Kelionės dokumentai

  1. Rasa parašė:

    Sveiki,

    Norejau suzinoti, ar asmuo (Lietuvos pilietis), kuriam yra daugiau nei 16 metu, gali skristi vienas is Airijos i Lietuva? Aciu

  2. Rasa parašė:

    Sveiki,
    norejau suzinoti, ar asmuo (Lietuvos pilietis) turintis 16 metu gali skristi vienas is Airijos i Lietuva? Aciu

  3. Eduardas parašė:

    Sveiki, ar reikalingas tevu sutikimas vaikui(9 metai) skrendant is UK i Lietuva jai vaikas skrenda ne su tevais o draugais. Astkrenda i Vilniaus oro uosta , vaikas turi LT pasa, ar pasienio apsauga praleis ir problemu nebus ? Jai ne, kokio dokumento reiketu ?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Jeigu vaikas yra Lietuvos pilietis, jam sutikimo grįžti nereikia, nesvarbu su kuo keliautų.

  4. Donatas parašė:

    Ar galit pasakyti kaip viskas vyksta kai grįžti iš užsienio valstybės su išduotu laikinu pasu ir nori pasidaryti naują pasą. Skirsis duomenys ant bilieto ir kaip viską turėčiau suvesti jog nekiltų problemų?
    Ačiū

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Tada rekomenduotume nesiregistruoti skrydžiui iš Lietuvos iš anksto, o registraciją atlikti tik pasikeitus duomenis.

      O jeigu jau atlikote registraciją, reiktų kreiptis į bilieto pardavėją, kad pakeistų duomenis, bet tai gali kainuoti papildomai.

  5. Jura parašė:

    Sveiki, ar galima skristi su kūdikiu( 2 mėnesiai kūdikiui
    ) jei turi tik laikiną grįžimo dokumentą išduota ambasadoje?

  6. Mindaugas parašė:

    Sveiki, man yra 17m norečiau skristi iš Lietuvos i Anglija. Ar reikia tėvu sutikimo iš notaro?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Anglija nepriklauso Šengeno zonai, tad notaro patvirtintas vieno iš tėvų sutikimas yra reikalingas.

  7. Ilona parašė:

    Sveiki skrendant is lietuvos i skotija ar tiktu galiojantis suaugusiam tik asmens tapatybes kortele?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Taip, suaugusiam keliautojui pakanka asmens tapatybės kortelės.

  8. Simona parašė:

    Sveiki. Man yra 16 metų, šią vasarą norėčiau skristi į Norvegiją viena. Man yra 16 metų. Ar raštiško tėvų sutikimo nereikia?

  9. Violeta parašė:

    ar skrendant į Vokietją asmens tapatybės kortelė tur galiot 6 mėn?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Tai nėra būtina, nes Vokietija priklauso Šengeno zonai.

  10. monika parašė:

    tai tada galiu vadinasi skristi i lietuva is anglijos nereikia laikino dokumento darytis bet as dar klausiau anglijos saite ryanairo tai sake reikia naujo dokumento tai as nebesuprantu visiskai

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Kaip minėjome, jei dukra yra Lietuvos pilietė, ir jos pasas dar nesibaigęs,

      grįžti ji gali, bet skristi atgal į Angliją jau negalės, kol nepasikeis dokumento.

  11. monika parašė:

    tai tada mano dukros pasas tinka skristi i lietuva kad galioja tik 1 menesi?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Kaip minėjome, jei dukra yra Lietuvos pilietė, ir jos pasas dar nesibaigęs,

      grįžti ji gali, bet skristi atgal į Angliją jau negalės, kol nepasikeis dokumento.

  12. Monika parašė:

    Bet as girdejau kad is lietuvos I anglija turi galioti 6 menesius bet mes noriu skristi I lietuva o ji turi lietuvos pasa

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Taip, keliaujant iš Lietuvos į Angliją, dokumentas turėtų galioti 6 mėnesius,

      nes Anglija nepriklauso Šengeno zonai. O keliaujant į Lietuvą turi tiesiog galioti.

  13. Monika parašė:

    Tai tada reikia laikina gryzimo dokumenta daryti Taip?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Jei keliauja Lietuvos pilietė, jos dokumentas nėra pasibaigęs, grįžti į Lietuvą gali.

  14. Monika parašė:

    Sveiki jei dukros pasas galioja iki liepos 11 dienos o mes skrisime is anglijos I lietuva birzelio 12 diena ar neKils problemu?

  15. Monika parašė:

    Laba diena mes skrisime is anglijos I lietuva birzelio 12 diena o dukros pasas galioja iki liepos 11 dienos ji lietuvos piliete ar nekils problemu? Ir as turiu non priority bagaza tai nemokama ta 10kg bagaza palikti prie ilaipinimo vartu? Ir mano rankinukas kuri nesiuos I salona truputi didesnis pagal ismatavimus ar nieko tokio?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Kadangi Anglija nepriklauso Šengeno zonai, asmens dokumentas turėtų galioti 6 mėnesius.

      Taip, rankinį bagažą iki 10 kg reikės atiduoti prie įlaipinimo vartų.

      Jei kitas bagažas bus didesnis nei nurodyta, jis gali būti apmokestintas kaip registruotas bagažas.

  16. Jurate jankuniene parašė:

    Su anuku skrisime i anglija. Ar reikia tureti tevu sutikimą o gal ir dar kokiu nors dokumentų reikia?

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Kadangi Anglija nepriklauso Šengeno zonai, reikia turėti

      notaro patvirtintą vieno iš tėvų sutikimą ir asmens dokumentą.

  17. MONIKA parašė:

    Laba diena. Kur man paskambinti ir pakeisti naujo paso numeri ir duomenis.

  18. Aurimas parašė:

    Laba diena, ar reikia tevu sutikimo? Jei skrisiu su savo dukterecia. Jei 4 metai ir angliskas pasas jos. Skrisim is uk i lt, bilietai pirkti vienu metu. Ar reikia kokiu papildomu dokumentu? Pvz kaip gimimo liudijimas.

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Reikalingas vieno iš tėvų raštiškas notaro patvirtintas sutikimas.

  19. Regina parašė:

    Sveiki, norejau suzinot, ar galima skristi i Maljorka su lietuvisku pasu? Esme tame, kad skridau is Londono i ja, su nauju lietuvisku pasu (galioja iki 2025m, tinka e-gates). Per pasu kontrole praejau be rupesciu. Tiek atskridus i sala, tiek isskrendant. Bet prie ilaipinimo vartu manes nenorejo praleist skrendant atgal i Londona, nes mano pasas ne britiskas. Darbuotoja varte ir aiskino, jog mano pasas ne britiskas. Prase vairuotojo pazymejimo, ar kito tapatybės dokumento. Nieko su savim neturejau, tik angliska banko kortele. Pradejo klausinet kur gyvenu. Parodziau adresa, paeme banko kortele ir per telefona su kazkuo snekejo ispaniskai. Kol galiausiai tiesiog padave bilieta ir pasa nieko nepasakius. Galit man paaiskint priezasti, kodel taip nutiko? Nejaugi skrendant i Londona is Maljorlos būtina turet britiska pasa? Kuo netinka lietuviskas? Nejau mes negalim skrist laisvai? Tai buvo pirmas kartas per visa mano kelioniu istorija. Ne vienoj saly, niekas nebuvo sustabdes ir neklausinejo tokiu asmenisku dalyku ir pasas visiems tiko. Niekas neakcentavo, jog jis ne britiskas, net jei keliaudavau atgal i Londona, kuriame gyvenu 5 metus. Prasau paaiskinkit man kodel taip nutiko, nes as taip ir nesupratau, tikrosios priezasties. Likau soke po sio akibroksto. Net nebesinori keliaut, nors keliones dievinu.

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Mes negalime komentuoti oro uosto darbo.

      Rekomenduotume kreiptis į oro uostą, kad paaiškintų, kodėl taip nutiko.

  20. Regina parašė:

    Sveiki, norejau suzinoti, ar skrendant i Maljorka reikalinga viza? Esme tame, kad pries savaite skridau is Londono i Maljorka su lietuvisku pasu (naujas, tinkantis e-gates, galioja iki 2025m.). Maljorkos oro uoste pro pasu kontrole praejau be jokiu rupesciu. Bet siandien griztant atgal is Maljorkos i Londona manes prase kito tapatybe patvirtinancio dokumento: id korteles, vairavimo teisiu, nes mano pasas nera britiskas. Pries pat ilipant i lektuva, kazkodel mane uzlaike, nors pasu kontrolej laisvai praejau. Nieko kito su savim neturejau tik angliska banko kortele. Liepe pasakyt savo dabartini adresa Londone ir per telefona tikrino mano duomenis. Tada nieko nepasake, praleido i lektuva. Gal galit man paaiskint kodel taip nutiko? Niekad gyvenime neturejau tokios situacijos skrendant i kitas salis ir is ju, nors gyvenu Londone jau penkis metus. Niekam neuzkliuvo mano pasas. Kodel butent Maljorkoj taip nutiko? Gal galit paaiskinti? Ar cia kazkokios naujos taisykles skrendant is Maljorkos? Nes darbuotoja nieko man neatsake. Tik varte pasa ir aiskino, kad jis ne britiskas, kad turiu parodyt kita dokumenta su nuotrauka. Po sio akibroksto, as likau labai nusivilus to oro uosto klientu aptarnavimu. Rodos, griztu atgal po atostogu, o cia dar neitiko mano pasas del kazkokiu tik jiems zinomu priezasciu. Lauksiu jusu atsakymo su nekantrumu. Ačiū.

    • ryanair-skrydziai.lt parašė:

      Sveiki,

      Mes negalime komentuoti oro uosto darbo.

      Rekomenduotume kreiptis į oro uostą, kad paaiškintų, kodėl taip nutiko.

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?