Kelionės dokumentai 3 026

Kokie kelionės dokumentai reikalingi skrendant su Ryanair?

Kiekvienas keleivis atsako už visų reikiamų savo kelionės dokumentų turėjimą, tų dokumentų galiojimą ir atitikimą aviakompanijos Ryanair, imigracijos ir kitoms taisyklėms, priklausomai nuo keliavimo krypties. Įsitikinkite, kad visi kelionės dokumentai yra tvarkingi!

Būtina atkreipti dėmesį:

– Galiojantys kelionės dokumentai yra privalomi visiems keleiviams (įskaitant ir kūdikius), skrendantiems su Ryanair aviakompanija;

– Vykstančiųjų už EEE (Europos ekonominės erdvės) asmens dokumentai turi galioti visos kelionės metu;

– Jei reikalinga viza, kūdikiai ir vaikai gali keliauti tik su vizoje nurodytu suaugusiuoju.

Keliaujant reikia turėti galiojantį pasą (ir vizą, jei reikalinga) arba ES/EEE valstybių išduotą nacionalinę tapatybės kortelę. Visuomet prieš kelionę pasitikrinkite savo asmens dokumento galiojimo laiką ir ar toje šalyje, į kurią vykstate, pripažįstama asmens tapatybės kortelė, ar būtinas pasas. Pasistenkite pasitikrinti kuo anksčiau, kad, esant reikalui, liktų laiko užsisakyti ir gauti naują asmens dokumentą. Taip pat pasidomėkite, ar vykstant į jūsų pasirinktą šalį jums reikalinga viza. Bet kokios baudos, bausmės, mokesčiai ar išlaidos dėl reikalavimų nepaisymo apmokami paties keleivio.
Ryanair nepriima vairuotojo pažymėjimo, gyventojo kortelės, policijos išduoto išrašo (praradus asmens dokumentą), karinės tapatybės kortelės ar kitų dokumentų. Negaliojantis ar sugadintas asmens dokumentas su nuotrauka nebus priimamas norint vykti su Ryanair aviakompanija.

SVARBU! Visi reikiami dokumentai (įskaitant ir kūdikių bei vaikų dokumentus) turi būti surašyti atliekant registraciją į skrydį internetu. Visi keleiviai privalo pateikti galiojantį asmens dokumentą, su kuriuo užsiregistravo į skrydį, kartu su įlaipinimo kortele oro uosto apsaugai ir prie įlaipinimo vartų.

VIENINTELIAI KELIONĖS DOKUMENTAI, PRIIMAMI RYANAIR:

– Galiojantis pasas (žr. žemiau * ir **).

– Galiojanti nacionalinė asmens tapatybės kortelė, išduota EEE (Europos ekonominės erdvės) valstybių (Airija, Austrija, Belgija, Bulgarija, Čekija, Danija, Didžioji Britanija, Estija, Graikija, Ispanija, Islandija, Italija, Kipras, Kroatija, Latvija, Lenkija, Lichtenšteinas, Lietuva, Liuksemburgas, Malta, Olandija, Norvegija, Portugalija, Prancūzija, Rumunija, Slovakija, Slovėnija, Suomija, Švedija, Vengrija, Vokietija).

– Galiojantis Vokietijos vyriausybės išduotas „Kinderausweis“ kelionės dokumentas.

– Galiojanti Graikijos nacionalinė policijos tapatybės kortelė (Greek National Police identity card).

– Galiojantis Italijos „Certificato Di Nascita“ su nuotrauka (vaikams iki 16 m.), patvirtintas kaip „VALIDO PER L’ESPATRIO“ tarptautiniams skrydžiams. Tokio patvirtinimo nereikia vidiniams skrydžiams Italijoje. Keleivis atsako už tai, kad šie dokumentai atitiktų keliamus imigracijos ir kitų valstybinės valdžios institucijų reikalavimus (žr. **).

– Galiojanti Italijos AT/BT kortelė (tik vidiniams skrydžiams Italijoje).

– Galiojantis JT  konvencijos dėl pabėgėlių statuso kelionės dokumentas (išduotas vyriausybės pagal 195 JT koncvencijos 28(1) straipsnį).

– Galiojantis Konvencijos kelionės dokumentas (išduotas ir patvirtintas šalies pagal 1954 m. JT konvencijos dėl asmenų be pilietybės 27 straipsnį).

– Galiojantis Collective Passport, išduotas ES/EEE šalies.

* Tinkamas vaikams iki 16 m., keliaujantiems kartu su tėvais, kurių pase įrašyti kartu keliaujantys vaikai.

** Kai vaikas yra įrašytas į su juo keliaujančio tėvo galiojantį pasą, kartu keliaujančio tėvo kelionės dokumento duomenys turi būti pateikti su vaiko kelionės dokumento duomenimis prie vaiko duomenų atliekant registraciją į skrydį internetu.

Jei kelionės dokumentai – pasas ar asmens tapatybės kortelė prarandami, tampa netinkami naudoti ar pasibaigia jų galiojimo laikas, piliečiui, laikinai esančiam užsienio valstybėje, Lietuvos Respublikos diplomatinė atstovybė arba konsulinė įstaiga gali išduoti dokumentą, leidžiantį grįžti į Lietuvos Respubliką – Asmens grįžimo pažymėjimą – jeigu pilietis neturi kito galiojančio kelionės dokumento.
Nuo 2015.03.02 Lietuvos Respublikos piliečiai, esantys užsienyje, gali pasikeisti ar gauti asmens tapatybės kortelę bei pasą Lietuvos Respublikos diplomatinėje atstovybėje ar konsulinėje įstaigoje.

PASIENIO TARNYBAI REIKALINGI DOKUMENTAI, KUOMET KELIAUJA VAIKAS

Keliaujant Šengeno zonoje

Jeigu vaiko kelionės tikslas yra Šengeno valstybė, tai taikomas Šengeno susitarimas ir nesvarbu, ar vaikas vyktų su tėvais, ar su vienu iš tėvų, ar su lydinčiu asmeniui ar net vienas, vieno iš tėvų sutikimo nereikia turėti ir valstybės sienos apsaugos pareigūnas jo nereikalaus. Tokiu atveju vykti pas notarą ir patvirtinti vaiko išvykimo į užsienio valstybę nereikia.
Šengeno zonai priklauso:

Austrija Belgija Čekija Danija Estija Graikija
Islandija Ispanija Italija Latvija Lenkija Lichtenšteinas
Lietuva Liuksemburgas Malta Nyderlandai Norvegija Portugalija
Prancūzija Slovakija Slovėnija Suomija Švedija Šveicarija
Vengrija Vokietija
Keliaujant ne Šengeno zonoje

Šengeno zonai nepriklausančios šalys:

Airija Bulgarija Jungtinė Karalystė Kipras Kroatija Rumunija Ne ES šalys

Vadinasi, jei vaikas vyksta į šias šalis, jo tėvams ar globėjams jau prieš kelionę reikės kreiptis į notarą.
Papildomi dokumentai turi būti pateikti atsižvelgiant į tai, su kuo vaikas vyksta į kitas, ne Šengeno, užsienio valstybes:
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su vienu iš tėvų, pasienio kontrolės punkto pareigūnams reikia pateikti tik vaiko asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą. Antrojo iš vaiko tėvų rašytinio sutikimo pateikti nereikia. Tuo atveju, kai vaiko pavardė nesutampa su vieno iš tėvų, su kuriuo vaikas išvyksta į užsienio valstybę, pavarde, Lietuvos Respublikos pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu pateikiamas vaiko gimimo liudijimas.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę su lydinčiu asmeniu, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų su jį lydinčiu asmeniu, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Jei vaikas vyksta į užsienio valstybę vienas, kartu su asmens tapatybę patvirtinančiu dokumentu pasienio kontrolės punkto pareigūnams turi būti pateikiamas bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinis sutikimas, kad vaikas vyktų vienas, ir šio sutikimo kopija. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno.
–  Kai vaikas vyksta į užsienio valstybę su organizuota vaikų grupe į ekskursiją, turistinę kelionę ar kitas organizuotas keliones (su sporto, mokslo, meno ar kitais kolektyvais), kartu su asmens tapatybę patvirtinančiais dokumentais pasienio kontrolės punkto pareigūnų reikalavimu turi būti pateiktas kelionės organizatoriaus parašu ir antspaudu patvirtintas raštas, kuriame turi būti nurodytas išvykstančių vaikų ir juos lydinčių asmenų vardinis sąrašas, ir šio rašto kopija. Už šio sąrašo sudarymą atsakingas kelionės organizatorius. Vaiko duomenys į sąrašą gali būti įtraukiami tik gavus bent vieno iš vaiko tėvų arba globėjo (rūpintojo) rašytinį sutikimą. Sutikime parašo tikrumas turi būti paliudytas notaro arba Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos pareigūno, arba seniūno. Tėvų, globėjų (rūpintojų) sutikimus turi saugoti kelionės organizatorius.

Vaiko, kuriam yra nustatyta globa (rūpyba), globėjas (rūpintojas), vaikų globos (rūpybos) institucijos vadovas ar jo įgaliotas atstovas, likus ne mažiau kaip 3 dienoms iki numatyto vaiko laikino išvykimo į užsienio valstybę, privalo raštu informuoti savivaldybės vaiko teisių apsaugos tarnybą (skyrių) apie numatomą laikiną vaiko išvykimą į užsienio valstybę, nurodydamas kelionės tikslą, trukmę ir šalį, į kurią vykstama.

Vaiko, kuris yra Lietuvos Respublikos pilietis, grįžimui į Lietuvos Respubliką reikia tik asmens tapatybės dokumento (paso arba asmens tapatybės kortelės), papildomų sutikimų ar kitų dokumentų pateikti nereikia, nesvarbu, su kuo jis grįžta.

PASTABA. Jei turite klausimų dėl kelionės dokumentų (asmens dokumentų galiojimo, tėvų sutikimų, jei keliauja vaikas ir pan.), atsakymus rasite Valstybės sienos apsaugos tarnybos svetainėje.

O gal atsakymą rasite tarp „Dažnai užduodamų klausimų“ ;)

3 026 thoughts on “Kelionės dokumentai

  1. Egle parašė:

    Laba diena,
    Skrendu viena su 9 mėnesiú dukrele į Norvegijá turime tik asmens tapatybės korteles, ar jú pakanka skrendant ar būtina turėti papildomus dokumentus, ar Norvegijos viduje keliaujant neiškils problemú, kad neturime LR pasú? Sesuo prieš kurį laiká gyvenusi Norvegijoje minejo, kad geriau vaikui turėti pasá, nes norvegai gali nepripažinti kortelės, kaip yra iš tiesú?

  2. Tadas parašė:

    Sveiki, 16m vaikui kelionei į Airiją reikalingas vieno iš tėvų sutikimas su notaro patvirtinimu.
    Ar užtenka vieno dokumento lietuvių kalba, ar dar reikalingas dokumento vertimas į anglų kalbą?

  3. Donata parašė:

    Sveiki, skrendu su 1m 10m dukra i Londona. Ar reikalingi papildomi dokumentai be tapatybes korteles ir gimimo liudijimo?

  4. Laima parašė:

    Laba diena, noriu paklausti, ar dukra kuriai 15 metų gali su ryanair iš Dublino į Vilnių skristi be suaugusiojo palydos, o tik su tėvų sutikimu, kad vaikas skristų be palydos, kuris žinoma patvirtintas notaro? ir ar reikalingas sutikimo vertimas anglų kalba. Ačiū.

    Pagarbiai
    Laima

    • Jei vaikas LR pilietis, grįžimui į Lietuvą sutikimo nereikia. Ryanair skrydyje vieni keleiviai gali keliauti tik nuo 16 m. Tokiu atveju, turėtumėte rasti lydintį asmenį, prie kurio turėtų būti „pririštas“ vaiko bilietas. Jei rasite asmenį, kuris keliaus kartu, vaikui nupirksite bilietą kaip suaugusiajam ir tuomet susisieksite su bilieto pardavėju, kad vaiko rezervaciją „pririštų“ prie kartu keliaujančiojo suaugusiojo rezervacijos. Lydintis asmuo gali būti nuo 16 metų.

  5. Laura parašė:

    Sveiki,norejau paklausti kaip elgtis situacijoje,kai nepilnametis skrenda su lydinciu asmeniu ir turi tevu leidima LT kalba,bet skrenda is Rygos,tai ar gali tureti leidima LT kalba ar versti i anglu ar rusu?

  6. Ugne parašė:

    Sveiki. Jei 17-metis,kuriam uz menesio sueis 18, skrenda i Airija, ar reikia tureti tevu sutikima?

  7. Bozena parašė:

    Sveiki ruosiames skristi i d.Britanija 1 suauges ir 1 vaikas(4 m)kiek turi minimum galioti Id kortele po viesnages t.y. jeigu griztam spalio 1 d. o ID galiojimas iki 12.11.2016 tai tinka ar turime jau db asirupinti paso keitimu?

  8. Inesa Jonus parašė:

    Sveiki, mes su sunumi 9m. nuolat gyvename UK, bet patvirtinancio dokumento neturime. Noreciau suzinoti, kokiu leidimu jam reikes, su lydinciais seneliais nuvaziuoti vasaros atostogu i LT, ir is LT gryzti su kitu lydinciu asmeniu i UK? Ar mano sutikimas tures buti isverstas i Lietuviu kalba? Mano ir sunaus pavardes skiriasi, bet turime gimimo liudijima. Aciu

    • Jei vaikas LR pilietis, grįžimui į Lietuvą sutikimo nereikia. Jei vaiko gyvenamoji deklaruota vieta Anglijoje, keliaujant iš Lietuvos atgal į Angliją užteks turėti tai patvirtinantį dokumentą. Dėl šių dokumentų turėtumėte kreiptis į Anglijos įstaigą, kurioje ir buvo deklaruota gyvenamoji vieta.
      Jei nedeklaruota, vaikui reikės vieno iš tėvų sutikimo, patvirtinto notaro. Sutikimas bus reikalingas keliaujant iš Lietuvos.

  9. Solvita parašė:

    Sveiki. 16 metu jaunuolis skrenda is Rygos i Anglija. Kokia kalba reikia vieno is tevu sutikimo patvirtinto notaro?

  10. Paulina parašė:

    Laba diena,

    Ar priimamas laikinasis pažymėjimas ? Laikinasis pažymėjimas yra asmens dokumentas, skirtas patvirtinti Lietuvos Respublikos piliečio asmens tapatybę ir naudojamas iki piliečiui išduodama nauja asmens tapatybės kortelė ar pasas. Jis išduodamas asmenims, dėl kokių nors priežasčių praradusiems asmens tapatybės kortelę ar pasą. Laikinajame pažymėjime nurodomas asmens vardas, pavardė, gimimo data ir vieta, asmens kodas, taip pat – jį išdavusios migracijos tarnybos pavadinimas, dokumento numeris, jo išdavimo ir galiojimo data.

    • Paulina, jei neturite kito asmens dokumento, grįžti į Lietuvą galite keliauti su laikinu asmens grįžimo pažymėjimu.

      • Paulina parašė:

        Aciu uz atsakyma. Gavau laikina grizimo pazymejima kelionei i Lietuva, kad uzsisakyti pasa, bet turesiu vel grizti i sali, kurioje gyvenu (Danija). Mane domina, ar priimate laikinaji pazymejima, kuri isduoda kol gaminamas pasas – ar galima skristi is Lietuvos su siuo dokumentu? Jei nepriimate sio dokumneto, tai reiskia, kad as turesiu buti Lietuvoje ir laukti kol bus pagamintas pasas.

  11. Gitana parašė:

    Sveiki mano sunuj 14 m.as noriu kad jis atskristų mas mane i Malta is Lietuvos su lydinčiu asmeniu mano drauge.kokiu dokumentu jam rėkė tureti su savimi? Ir dar drauge jau įsigijo bilietą bet as dar nesupirkau sunuj ar nebus problemu jai bilietai nebuvo pirkti kartu ar reikia kažkaip juos prikabinti kartu.dar nesam tai dare todel ieškau informacijos bet pakankamai sunku juos pilnai rasti.aciu

  12. Domantas parašė:

    Sveiki, man yra 17 metų ir birželio mėnesį bus skrydis į Jungtinę Karalystę pas brolį,ar man reikia turėti paliudyta notaro leidimą skrendant ?

  13. Sondra parašė:

    Laba diena, draugė ketina keliauti su nepilnamete dukra į Jungtinę Karalystę, kuri nėra Šengeno zonoje. Planuojama, kad į Lietuvą nepilnametė dukra grįš ne su motina, o vyresne (pilnamete) seserimi. Kokiais notaro patvirtintais dokumetais reikia pasirūpinti prieš kelionę (į JK ir grįžimą į Lietuvą) bei kokia kalba jie turi būti parengti, kad neįvyktų nesusipratimų.

    • Jei į Angliją nepilnametė keliaus kartu su mama, tuomet papildomų dokumentų turėti nereikia. Jei nepilnametė yra LR pilietė, grįžimui į Lietuvą pakaks tik asmens tapatybę patvirtinančio dokumento.

  14. Nežiniukė parašė:

    Laba diena. Kiek laiko likus iki vartų uždarymo galima eiti per patikra? Ačiū.

    • Kada eiti per patikrą nėra labai svarbu. Svarbiausia, kad spėtumėte pro ją praeiti. O prie Ryanair įlaipinimo vartų turite būti ne vėliau kaip 30 min iki skrydžio, nes vartai uždaromi likus 20 min iki skrydžio.

  15. Jurate parašė:

    Laba diena Norėčiau paklausti aš uzsakinedama bilietą suklydau paskutines raidės pavardės ką man daryti? Aš dar cekino nedariau nes skrydis tik birzely bet norėjau paklausti ar nebus problemų dėl to

  16. Lina parašė:

    Sveiki, vykstant į D.Britaniją ar užtektų pateikti tik tap. kortelės ar reiktų dar ir paso?

  17. giedrius parašė:

    Mamos ir dukros pavardes skirtingos. Bet jos turi lietuviska gimimo liudijima. Ir mes visi 3 realiai dar esam registruoti lietuvoj. Ar tiks lietuviskas gimimo liudijimas?

  18. giedrius parašė:

    Sveiki. Nutiko toks dalykas, kad mano drauge su dukra isskrido I lietuva. Ir ant dienu turi grizti. Taciau pamirso pasiimti angliska gimimo liudijima. Jis liko su manimi uk. Parsiusti I lietuva nebespesiu. Ar kils keblumu uk oro uoste? Aciu

  19. Egle parašė:

    Sveiki.norim isleisti sunu y lietuva vasaros menesiui kartu su kitu asmeniu.tevai neskrenda.ar reikia vaikui ygaliojimo isvykstant is uk ir gryztant is LT y UK?

    • Egle, vieno iš tėvų sutikimas bus reikalingas nepilnamečiui keliaujant atgal į Angliją. Jei vaiko deklaruota gyvenamoji vieta yra Anglijoje, tuomet pakaks tai patvirtinančio dokumento.

  20. Laura parašė:

    Sveiki,dukra skrenda is Uk i Lt su lydinciu asmeniu.Ji lietuvos piliete.Ar butinas leidimas.Klausiu todel,nes girdejau,kad pasikeite istatymai ir reikalingas dabar leidimas.Ar,tai tiesa?

Klauskite mūsų

  

  

  

NORITE GAUTI RYANAIR NAUJIENAS? GERIAUSIUS SKRYDŽIŲ PASIŪLYMUS?